Ustawa o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie - nowe narzędzie działań prawnych organizacji pozarządowych na rzecz ochrony przyrody i środowiska
(czas realizacji I 08 - X 08)


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską, w ramach Programu Środki Przejściowe 2005 "Podnoszenie świadomości społecznej i wzmocnienie rzecznictwa oraz działań monitorujących organizacji pozarządowych".

UE - logo  

Partner projektu: Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska

Głównym celem projektu jestwzmocnienie ochrony przyrody i środowiska(zarówno w skali ogólnopolskiej, jak w konkretnych wybranych zagrożonych miejscach) poprzez upowszechnieniewiedzynt. obowiązującej od 30 kwietnia 2007 r.ustawy o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie(stanowiącej transpozycję dyrektywy 2004/35/CE wprowadzającej m.in. odpowiedzialność przedsiębiorców za spowodowane szkody w siedliskach przyrodniczych), a także jej praktycznewykorzystanie i wdrożenie. Zostaną podjęte kompleksowe działania, które wzmocnią skuteczność ochrony środowiska, a także spowodują wzrost aktywnego i efektywnego korzystania z przepisów przez organizacje pozarządowe i obywateli, w szczególności poprzez działania na rzecz ochrony przyrody jakie umożliwia nowa ustawa. Podstawową grupą celową są wszystkie osoby, które chcą aktywnie uczestniczyć w ochronie dziedzictwa przyrodniczego i przedsiębiorcy, którzy powinni być świadomi konieczności podejmowania działań zapobiegawczych i realnej (finansowej) odpowiedzialności za spowodowanie szkody w środowisku.

Szczegółowych informacji udziela Anna Mendel, koordynator projektu,ania@fwie.eco.pl, tel. (012) 631 57 30 wew. 106

Zasięg projektu: ogólnopolski. 

Więcej informacji na stronie: http://www.szkody.eco.pl 

Copyright © 2007 Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych