okładkaMultimedia

Sowy Polski

prezentacja multimedialna

rok wydania:2007

Opis płyty:
Prezentacja multimedialna "Sowy Polski", jest przeznaczona do prowadzenia zajęć lekcyjnych dzieci i młodzieży, jak i edukacji dorosłych (np. pracowników lasów państwowych, parków narodowych, krajobrazowych, nauczycieli itp.). Jest również uzupełnieniem do scenariuszy lekcyjnych wydanych w postaci pakietu edukacyjnego.

Znajdą tu państwo informacje na temat cech przystosowawczych do nocnego (słuch, wzrok) i drapieżnego (szpony, dziób, pióra) trybu życia, jak i inne cechy przystosowawcze pióra czuciowe, schematy pomagające zrozumieć sposób odbierania sygnału i binokularnego widzenia, budowy oka, szkieletu, schematyczny wzorzec składu pokarmu. Zamieszczono tutaj również i charakterystykę, każdego gatunku lęgowego z podaniem cech rozpoznawczych, środowiska bytowania, szczegółów biologii i ekologii, multimedialny klucz do rozpoznawania krajowych sów. Końcową część prezentacji tworzy opis form ochrony i informacje o sowach "w naszej kulturze".

Do pokazu dołączona jest również diaporama, ze znakomitymi zdjęciami Artura Tabora, czyli galeria fotograficzna, która zawiera charakterystyczne zdjęcia wszystkich gatunków sów w Polsce. Znajduje się tu również 15 scenariuszy lekcyjnych opracowanych dla różnych grup wiekowych, które mają na celu, poprzez aktywną zabawę, utrwalenie wiadomości zdobytych podczas pokazu.

Zobacz opis projektu: "Aktywna ochrona sów w Polsce"